Poznaj krzesło idealne według NORR11. Pufa wita nową markę meblarską

W ofercie Pufa Design pojawiły się nowe, wyjątkowe krzesła! Sygnuje je marka NORR11. Poznajcie zatem Byka oraz Słonia i dowiedzcie się, co te wspaniałe zwierzęta mają wspólnego ze Skandynawią.

NORR11 to duński brand działający od 2011 roku. Tworzy meble, oświetlenie oraz akcesoria dekoracyjne. Stawia na rzeczy estetyczne, funkcjonalne; świetnej jakości, ale i w rozsądnej cenie; wykonane rzemieślniczymi metodami, z surowców naturalnych, o udokumentowanym pochodzeniu. Hołduje tradycjom skandynawskiego wzornictwa, przetwarzając je jednak i unowocześniając. Jest to ten rodzaj designu, który na pewno się nie zestarzeje – ani wizualnie, ani użytkowo – i sprawdzi się w najrozmaitszych aranżacjach. Jednocześnie jednak wzory NORR11 mają zawsze jakiś szczegół, który wyróżnia je wśród innych przedstawicieli stylu skandynawskiego i sprawia, że wystarczy rzut oka, abyśmy odgadli: „To jest NORR11!”.

Krzesło NORR1

Zobacz artykuł: GRANAT – NOWY TREND W WYSTROJU WNĘTRZ

Finezja form zapewniona!

Marka startuje w Pufa Design kolekcją nowoczesnych krzeseł, podzieloną na trzy linie: NY11, Buffalo i Elephant. Wykonane zostały z litej dębiny oraz dębowego forniru. Do wyboru mamy trzy wybarwienia: naturalny dąb, przydymiony dąb i ciemną bejcę. Krzesła mają drewniane lub tapicerowane siedziska, pokryte naturalną skórą albo tkaniną. Ta ostatnia może pochodzić z jednej z dwóch kultowych kolekcji – Velvet lub Kvadrat – i przybierać przeróżne kolory, od zbliżonych do odcieni drewna po błękity, rozmaite zielenie i zgaszone róże. Połączenie odcieni ramy i siedziska zawsze daje bardzo subtelny, wyważony efekt. To nie jest wzornictwo, które do nas krzyczy – raczej chce, byśmy spokojnie przyjrzeli mu się i zachwycili szczegółem. Bo krzesła NORR11 różnią się między sobą właśnie smakowitymi szczegółami.

Krzesło Elephant Dining, NORR11

Zobacz artykuł: Nowości duńskiej marki UMAGE

Klasyka do siedzenia

Krzesła NY11 to klasyka przetłumaczona na język codzienności. Projektanci Rune Krøjgaard i Knut Bendik Humlevik wzięli na warsztat tradycyjne skandynawskie wzory, pragnąc stworzyć arcywygodne krzesło z idealnym – czyli solidnym i komfortowym – siedziskiem. Sztuka ta niewątpliwie im się udała: oto mebel, na którym dobrze siedzi się wszędzie. Czy to salon nowoczesny, czy utrzymany w stylu klasycznym, czy pokój do pracy – NY11 sprawdzi się w każdym wnętrzu i każdej aranżacji. Ta linia przeznaczona jest jednak przede wszystkim do jadalni, właśnie ze względu na wygodę, którą zapewnia podczas najdłuższych nawet spotkań. Wspomniany wcześniej szeroki wybór kolorów pomoże „zgrać” krzesła z resztą wyposażenia.

Krzesło NY11, NORR11

Zobacz artykuł: FORM – krzesło idealne istnieje

Po co krzesłu rogi?

Krzesła Buffalo zaprojektowali Kristian Sofus Hansen i Tommy Hyldahl. Oparcie nawiązuje kształtem do formy zastosowanej w NY11, ale wydłuża się i zwęża w podłokietniki, przypominające bawole rogi (stąd nazwa). Siedzisko może być drewniane lub tapicerowane. Buffalo to propozycja jednocześnie oryginalna i uniwersalna. Kształt oparcia, wręcz skłaniający do odpoczynku, czyni je jednak przede wszystkim idealnym krzesłem do salonu.

Krzesło Buffalo, NORR11

Zobacz artykuł: Plecionka wiedeńska w Twoim domu. Poznaj jeden z najgorętszych trendów sezonu

Słoń a sprawa designu

Kolejny projekt wymienionej wyżej pary designerów także nawiązuje swoją nazwą do zwierzaka. To Elephant, czyli Słoń. We wzorze tym połączone zostały smukłe nogi krzesła NY11 i obłe, przytulne siedzisko oraz oparcie fotela Elephant, który marka także ma w swojej ofercie. Części „do siedzenia i opierania się” mają warstwę pianki o grubości 25 mm, pokrytą skórą lub tkaniną. Gwarantuje to użytkownikowi wygodę, samemu zaś meblowi nadaje szczególny wygląd – właśnie jakby krzesła skrzyżowanego z fotelem. Ta „przytulna” uroda predestynuje Elephant do roli idealnego krzesła wypoczynkowego; dobrze sprawdzi się ono też jednak w jadalni.

Krzesło Elephant Dining, NORR11

Tak oto NORR11, żonglując kilkoma świetnie zaprojektowanymi elementami, tworzy coraz to inne propozycje arcywygodnych i pięknych mebli. Nie siedź więc bezczynnie! Złóż zamówienie w Pufa Design i – znów usiądź. Na krzesłach NORR11.

Pufa Design

Odpowiedz


*