Poznaj lampy IGRAM nowość w Pufa Design

Chorwackie słowo igram (‘gram’, ‘bawię się’) opisuje teraz nową linię lamp marki Grupa. Bo dobre wzornictwo jest zabawą – z materią, przestrzenią, światłem i naszymi przyzwyczajeniami. 

Lampa Arigato, Grupa

Grupa, którą tworzą Ivana Pavic, Tihana Taraba i Filip Despot, znana jest z nowoczesnych lamp, których przemyślana, oszczędna forma powiązana została z niezwykłymi walorami praktycznymi. W jej projektach mocno wybrzmiewają echa estetyki Bauchausu, wedle której wygląd przedmiotu ma być podporządkowany jego funkcji. Wyraźna jest też fascynacja sztuką Japonii – jej rzemiosłem, ale także grafiką – i dalekowschodnią filozofią szacunku dla przestrzeni. Nowa linia to krok naprzód w drodze ku wzorniczej doskonałości.     

Lampa Baluna, Grupa

Zobacz artykuł:  Baluna, minimalistyczna lampa dla koneserów

Lampa nad stołem, lampa na ścianie

Pod hasłem IGRAM dostajemy piękne lampy stojące do salonu lub innych pomieszczeń oraz wspaniały kinkiet. W sumie są to trzy wzory, bo wersje ze stołami różnią się rodzajem blatu – może być on wykonany z naturalnego forniru dębowego, barwionego na czarno, albo ze szkliwionej czarnej  ceramiki. Sama lampa ma prostą konstrukcję: to stalowy szkielet i aluminiowe klosze (wszystko w czerni) – dwa w przypadku kinkietu, jeden w wersji ze stolikiem. Można powiedzieć, że „Igramy” są jak rysunki wykonane czarnym tuszem, z użyciem kątomierza i linijki. 

Lampa Igram, Grupa

Zobacz artykuł: Przewodnik po nowych trendach w oświetleniu – lampy podłogowe

Siła prostoty

Oszczędna forma kryje w sobie nowoczesne rozwiązania. Poziome ramię oraz klosze mogą obracać się o 180 stopni. Każdy klosz ma dyfuzor z opalizowanego szkła akrylowego, który rozprasza i łagodzi światło. Ściemniacz, zintegrowany z włącznikiem i umieszczony w górnej części poziomego ramienia lampy, także umożliwia wybór natężenia jasności. Dzięki tym cechom lampy IGRAM nadają się do oświetlenia zarówno miejsca pracy, jak i odpoczynku. Odpowiednie ustawienie ramion kinkietu pozwala wykorzystać jego klosze jako praktyczne spotlighty. 

Kinkiet Igram, Grupa

Zobacz artykuł: Prostota przetrwa wieki. Menu forever – marka miesiąca

Inspiracje nie tylko salonowe

Lampy IGRAM to nie tylko źródła światła – to także idealne dodatki do domu. Graficzna forma kinkietu znakomicie sprawdzi się w nowoczesnej, industrialnej aranżacji; jest przy tym na tyle dyskretna, że można ją wprowadzić także do wnętrza utrzymanego w stylu skandynawskim albo glamour. Para kinkietów pięknie oświetli łóżko w sypialni lub kanapę w salonie. Wersja ze stolikiem to właściwie całe umeblowanie kącika do odpoczynku przy lekturze czy kawie. Jeśli więc szukasz nowoczesnych mebli do domu, warto rozważyć wybór wersji „dwa w jednym”. Sprawdzi się ona także w hotelu (pokoju lub lobby) albo w klimatycznej kawiarence. Ten wzór jest już tylko o krok od bauhausowskiego idealnego mebla, który łączy w sobie wiele zadań, nadaje funkcje przestrzeni, porządkuje ją, a „przy okazji” intryguje i zachwyca nietuzinkową urodą. 

Kolekcja Igram, Grupa

Warto pobawić się w zaaranżowanie lamp IGRAM!  

Zobacz artykuł: Salon w stylu nowoczesnym 

Pufa Design

Odpowiedz


*