Przegląd najciekawszych lamp w sezonie jesienno-zimowym

Zima to najlepszy czas, by rozświetlić wnętrza za pomocą nowych lamp w modnym stylu. Jeśli szukasz inspirujących pomysłów, zapoznaj się z ofertą oświetlenia Umage, duńskiej marki znanej dawniej jako VITA Copenhagen. Designerskie oprawy oświetleniowe w skandynawskim stylu wprowadzą powiew świeżości do twojego mieszkania.

Kiedy za oknami ciemno i chłodno, stwórz w mieszkaniu rodzinny klimat. Dzięki ciepłemu łagodnemu światłu i stylowej lampie salon, sypialnia czy kuchnia zyskają nowe oblicze. Jeśli lubisz modne dodatki we wnętrzach, zapewne chętnie sięgasz po styl skandynawski. W poszukiwaniu dobrego designu z północy najlepiej odnieść się bezpośrednio do korzeni i wybrać rodzimych producentów. Jednym z najbardziej docenianych jest UMAGE (dawniej VITA Copenhagen). Jest to duńska marka z tradycjami. Projekty sygnowane ich logo charakteryzuje nowoczesność, funkcjonalność połączona z ponadczasowym stylem skandynawskim i elementami nordyckiego folkloru.

Drewno

Jednym z podstawowych surowców w stylu skandynawskim jest oczywiście drewno – najlepiej surowe, w naturalnych kolorach, z widoczną strukturą. Wyraźne słoje i piękne jasne kolory sprawiają, że drewniane lampy Umage wyróżniają się mimo swej prostoty. Minimalistyczna linia doskonale komponuje się z wystrojem nowoczesnych wnętrz.

Chimes UMAGE – naturalny dąb

Chimes UMAGE – naturalny dąb

Ciekawe kształty

Jeśli masz ochotę na bardziej fantazyjne formy, w ofercie Umage znajdziesz między innymi wyjątkowe oprawy oświetleniowe o kształtach nawiązujących do natury. Pierwsza z nich to znana już i bardzo rozpoznawalna lampa Silvia. Model jest ikoną duńskiego producenta i nawiązuje do klasyki skandynawskiego designu. Klosz przypomina kwiat lub szyszkę i tworzą go połączone ze sobą listki z tworzywa, które mogą być skierowane w górę lub w dół. Dzięki temu pięknie rozpraszają światło żarówki, tworząc wyjątkowy efekt wizualny.

Silvia Cooper UMAGE

Silvia Cooper UMAGE

Lampy UMAGE z serii Alva inspirowane są z kolei kształtem kropli. Ich klosze to nachodzące na siebie koncentrycznie podłużne, skręcone płatki, które tworzą grę światła i cienia. Lampa Alva UMAGE w białym kolorze może też przywodzić na myśl pączek kwiatu lub bitą śmietanę. Projekt jest bardzo lekki, sensualny i delikatny.

Alva Medium UMAGE

Alva Medium UMAGE

Lampa jak obłok albo śnieżna kula

Krople deszczu, chmurka bitej śmietany – a może śnieżna kula? Do podobnych inspiracji odwołują się również inne projekty UMAGE. Modne lampy z pierza lub tworzywa sztucznego w jasnych kolorach (najczęściej białe) wyglądem przypominają obłoki lub właśnie śnieg. Malowniczo prezentują się w sypialni, zawieszone nad łóżkiem – ale nie tylko. 

Lampa UMAGE Eos mini z naturalnego pierza gęsiego

Lampa UMAGE Eos mini z naturalnego pierza gęsiego

Lampa z piór EOS XXL

Lampa z piór EOS XXL

Lampa Alva Medium Umage

Lampa Alva Medium Umage

Kinkiet ścienny z piór UMAGE Eos

Kinkiet ścienny z piór UMAGE Eos

Nasycone kolory

Możesz też ożywić wnętrze, wprowadzając do niego zdecydowane kolory. Linia UMAGE Asteria to połączenie nasyconych oryginalnych barw z prostą minimalistyczną formą. Znajdziemy tu  między innymi piękne lampy z kolorach jesieni, jak żółć, czerwień czy zieleń. Asteria UMAGE nawiązuje do stylu retro, ale jednocześnie jest to projekt doskonały do nowoczesnych wnętrz.

UMAGE Asteria, lampy wiszące w różnych kolorach

UMAGE Asteria, lampy wiszące w różnych kolorach

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi lampami wiszącymi, kinkietami i lampami stołowymi UMAGE dostępnymi w naszym sklepie w w kategorii Oświetlenie i designerskie lampy. 

→ Designerskie lampy pochodzą od znanych i cenionych producentów i marek, pośród których znalazły się m.in.: Nordic Tales, HK Living, Innermost, Zuiver, Seletti, Muuto, Normann Copenhagen, Dreizehngrad, Grupa Products,  Umage (VITA Copenhagen) i wielu znakomitych projektantów.

Pufa Design

Odpowiedz


*