Co zyskujemy dzięki lampom punktowym?

Funkcjonalne i estetyczne oświetlenie powinno być priorytetem przy urządzaniu każdego pomieszczenia. Źle dobrane rodzaje lamp, żarówki czy temperatura światła mogą zepsuć cały zamierzony efekt. Kiedy więc zastosować oświetlenie punktowe? Sprawdź gdzie sprawdzi się taki rodzaj oświetlenia w Twoim domu.

Lampa Spotlight DICE-1 LED ZUIVER - cynkowana

Lampa Spotlight DICE-1 LED ZUIVER – cynkowana

Coraz częściej obserwuje się, że klienci wykorzystują w swoich domach oświetlenie punktowe. Staje się tak ze względu na jego funkcjonalność, estetykę oraz praktyczność. Lampy punktowe budują bowiem genialny nastrój w oświetlanym pomieszczeniu.

Kinkiet Spotlight LUCI-2 LED czarny Zuiver

Kinkiet Spotlight LUCI-2 LED czarny Zuiver

Zastosowanie

Lampy punktowe to genialny sposób na podkreślenie konkretnych przedmiotów w salonie, kuchni, jadalni, sypialni czy łazience. W taki sposób można podświetlić obraz, figurkę, miejsce w którym najczęściej się siedzi i pracuje, czy w którym chowa się przykładowo klucze. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących miejsc, w których można montować oświetlenie punktowe, co świadczy o uniwersalizmie. Na co dzień, takie rozwiązanie służy też podniesieniu estetyki pomieszczenia – lampy punktowe wyglądają designersko i przyciągają wzrok. Oświetlenie punktowe można również zastosować w podwieszanym suficie, co jest coraz częściej wykorzystywane. Ich założenie nie wymaga dużego nakładu pracy, a ostateczny efekt może zwalić z nóg. Jest to potwierdzenie, że lampy punktowe mają wiele zastosowań, ale tym najważniejszym jest oczywiście podkreślenie konkretnych przedmiotów.

Lampa sufitowa Syke II Deko-Light - biała

Lampa sufitowa Syke II Deko-Light – biała

Lampy punktowe w obniżonym suficie

Aby zastosować taki rodzaj oświetlenia w suficie podwieszanym, należy kupić oprawy punktowe. Solidne i wysokiej jakości, estetycznie wykonane oprawy mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu. Dzięki oprawie, można kierować światło żarówki w konkretnym kierunku.

Reflektor sufitowy KLARA III Deko-Light - biały

Reflektor sufitowy KLARA III Deko-Light – biały

Typy oświetlenia punktowego

Oświetlenie punktowe dzieli się na cztery kategorie.

  • Listwy, taśmy LED są coraz częstszym rozwiązaniem w domach. Wszystko dzięki dużej energooszczędności, trwałości, elastyczności i łatwemu montażowi. Dodatkowo, oświetlenie taśmowe prezentuje się niezwykle designersko i wygląda bardzo efektownie. W zależności od zagęszczenia diod, można uzyskać różny nastrój w pomieszczeniu.
  • Żarówki punktowe LED dzięki łatwemu montażowi i energooszczędności, wypierają tradycyjne oświetlenie. Tak samo jak poprzednie propozycje, nie służą do oświetlania całego pomieszczenia, a jedynie do punktowego podkreślenia konkretnego miejsca, rzeczy, czy zbudowania klimatu.
  • Lampy elektryczne (inaczej spoty) używa się w celu wyeksponowania wybranych elementów. Ich budowa pozwala na rzucanie światła w kształcie stożka. W niektórych modelach występuje również możliwość zmieniania kąta padania oświetlenia w zależności od wymagań. Są one jednak stosowane dużo rzadziej, ze względu na skomplikowaną instalację.

Lampy punktowe to świetne rozwiązanie, które ułatwia wyeksponowanie konkretnych przedmiotów oraz pomaga wprowadzić do pomieszczenia wyjątkowy nastrój.

Pufa Design

Odpowiedz


*