Jak zaaranżować ogród?

Chcąc pięknie i funkcjonalnie zaaranżować swój ogród, musimy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach – ogród powinien służyć relaksowi, a jego pielęgnacja powinna być bardzo łatwa. W myśl tych dwóch idei sprawdź, jak w łatwy sposób możesz ładnie zaaranżować ogród i cieszyć się czasem, który w nim spędzisz.

Klasyczna kolekcja drewnianych mebli ogrodowych Skagrak

Klasyczna kolekcja drewnianych mebli ogrodowych Skagrak

Weź pod uwagę to, w jaki sposób chcesz korzystać z ogrodu. Określ jaką formę ma przybrać ogród, w zależność od tego co będziesz w nim robić. Inaczej aranżuje się miejsce w którym ma być przestrzeń do pracy w ogrodzie, inaczej jeśli będzie na nim uprawiana aktywność fizyczna, a jeszcze inaczej gdy posłuży on jako plac zabaw dla dzieci, czy miejsce spotkań z rodziną i znajomymi. Każdy element ogrodu musi być przemyślany, ponieważ niefunkcjonalne, zbyt ciasne ścieżki, czy duża odległość stołu od miejsca, z którego można czerpać prąd mogą stać się uciążliwe. Warto też skupić się na wydobyciu najlepszych stron działki, a zakryć te słabe, które mogą psuć całość. Wszelkie działania powinny być spójne z domem, tak by całość się dopełniała.

Ceramiczne donice ogrodowe Skagerak

Ceramiczne donice ogrodowe Skagerak

Dekoracje ogrodowe

Dekoracje ogrodowe pełnią ważną funkcję w każdym ogrodzie. Potrafią wzmocnić jego wizualną stronę i zwiększyć efektowność.  Do dekoracji można zaliczyć wszelkie elementy, które w jakiś sposób sprawiają, że ogród nabiera nowego wyglądu. Będą to więc meble ogrodowe, oświetlenie takie jak lampy oliwne oraz wszelkie fontanny, figurki czy nawet parasole. Potraktuj ogród jako kolejne pomieszczenie w domu. Wybierz odpowiednie, krzesła ogrodowe lub wygodne fotele, na których można spędzać czas wolny. Zwróć uwagę na obicie, komfort oraz design. Nawet najmniejsze szczegóły sprawiają, że dany przedmiot pasuje, bądź nie pasuje do całej przestrzeni. Na rynku istnieje mnóstwo pięknych ozdób, które świetnie zgrają się ze stylem, który zapanuje w Twoim ogrodzie. Dobór koloru przewodniego będzie sporym ułatwieniem w wystroju. Najbezpieczniejszą opcją jest ponadczasowa biel, która sprawdzi się dobrze na doniczkach, poduszkach, meblach, czy wszelkich ozdobach. Łatwo łączy się ją z innymi kolorami, a zwłaszcza z zielenią, która jest wszechobecna w każdym ogrodzie.

Parasol ogrodowy Skagerak przy starym klimatycznym domu za miastem

Parasol ogrodowy Skagerak przy starym klimatycznym domu za miastem

Rośliny

Aby Twój ogród pokrył się pięknymi roślinami, należy je dobrać odpowiednio do warunków, jakie na nim panują. Nasłonecznienie, wilgotność czy rodzaj podłoża ma ogromne znaczenie w doborze kwiatów, krzewów czy warzyw i owoców, które będziemy chcieli posadzić. Sprawdź, jakie rośliny rosną w okolicy – to dobry znak, którym warto się kierować. Nowoczesnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem są zielone ściany, bądź dachy, które można zakładać nawet na małej powierzchni, uzyskując w ten sposób efektowne pionowe połacie roślin.

W szklarni drewniana ławka Skagerak

W szklarni drewniana ławka Skagerak

Oświetlenie

Zadbaj o to, by wieczorem i w nocy ogród zachwycał tak samo jak za dnia. Wybierz odpowiednie oświetlenie, które podkreśli najlepsze walory przestrzeni, oraz wskaże ścieżką, którą należy się poruszać. Hitem są girlandy świetlne, które nie dość, że dzięki ozdobnym żarówkom wyglądają świetnie, to dodatkowo mogą posłużyć jako oświetlenie drzew, krzewów, altany czy elewacji domu. Puść wodzę fantazji i wyczaruj ogród swoich marzeń!

Pufa Design

Odpowiedz


*