Tapicerowane krzesła i fotele

Tapicerowane meble są nieodzownym elementem w każdym eleganckim mieszkaniu. Kojarzą się z komfortem i przytulnością, ale też z luksusowym wyglądem. Mogą być zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne, w zależności od tego, na jakie modele się zdecydujemy. Obok sof i foteli, w modnych wnętrzach pojawiają się również designerskie krzesła oraz hokery. W ofercie sklepu Pufa Design dostępne są tapicerowane meble wysokiej klasy, pochodzące z kolekcji najlepszych producentów, doskonałe do wnętrz w stylu skandynawskim i nie tylko. Wśród nich znajdziemy wyjątkowe krzesła i fotele marki Ton. Meble tapicerowane tego producenta wyróżniają się ponadczasowym wyglądem i są niezwykle stylowe.

Marka TON śledzi realizacje na całym świecie, gdzie pojawiły się ich krzesła, tu najnowsza realizacja - rodzime wnętrze Pastry shop Myšák w Pradze

Marka TON śledzi realizacje ze swoimi produktami na całym świecie, tu najnowsza – rodzime wnętrze Pastry shop Myšák w Pradze, foto: ton.eu

Ton – meble gięte i tapicerowane

Tradycja czeskiej marki TON sięga 1861 roku. To właśnie wówczas w Bystricy pod Hostynem powstała najstarsza na świecie fabryka mebli giętych, założona przez Michaela Thoneta. Meble TON są po dziś dzień cenione za najwyższy kunszt wykonania, a także za wyjątkowy design.

Norwegia, wnętrze z krzesłami TON - GåRD Restaurant - Skjetten, foto: ton.eu

Norwegia, wnętrze z krzesłami TON – GåRD Restaurant – Skjetten, foto: ton.eu

Wśród asortymentu marki wyróżnić należy wiodące i nagradzane kolekcje, takie jak między innymi: TON Merano, TON Ironica, TON Leaf, TON Era, TON Split, TON Malmo, TON One, TON 002 czy TON Kontor. Wszystkie meble producenta tworzą jeden spójny projekt TON Design, wyróżniający się nowoczesnością oraz funkcjonalnością.

Realizacja architektoniczna w Szwajcarii z fotelami TON - White Marmot Restaurant & Bar - st. Moritz, foto: ton.eu

Realizacja architektoniczna w Szwajcarii z fotelami TON – White Marmot Restaurant & Bar – st. Moritz, foto: ton.eu

Krzesła tapicerowane TON Design z giętego drewna to połączenie doskonałego wyglądu z najwyższą wytrzymałością. Zaawansowana technologia ich produkcji pozwala na otrzymanie mebli z litego drewna oraz sklejki bez wkrętów i metalowych części, o harmonijnie wyprofilowanych kształtach. Krzesła gięte dostępne w kolekcji są na tyle uniwersalne, że pasują do każdej nowoczesnej aranżacji. Sprawdzą się również we wnętrzach bardziej tradycyjnych, gdyż ich design nawiązuje do meblowej klasyki.

Wybrane krzesła tapicerowane z kolekcji TON Design

11_001

Krzesła tapicerowane Moon

Krzesło tapicerowane MOON – bukowe drewno. Model zaprojektował zaprojektował Michal Riabič. Krzesło w stylu retro jest jednocześnie bardzo eleganckie i minimalistyczne. Jest to mebel niepowtarzalny w swej prostocie, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i w modnej restauracji czy kawiarni.

22_ton_10082015_06_041

Krzesła tapicerowane Stockholm

Wśród czeskich mebli TON dostępne są również projekty w stylu skandynawskim. Krzesło tapicerowane Stockholm, które zaprojektował Mads K. Johansen, to przykład najlepszego nordyckiego wzornictwa. Siedzisko wykonane jest z ergonomicznie wygiętej sklejki, a podstawa z litego drewna. Krzesło jest stabilne i wytrzymałe.

22_004

Fotel tapicerowany One

Wyjątkowy fotel tapicerowany One TON BUK. Zainspirowany klasycznym stylem mebli giętych. Doskonały nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w przestrzeni publicznej, np. jako mebel konferencyjny. Fotele są lekkie i mobilne, a dzięki możliwości sztaplowania można je łatwo przechowywać.

22_merano_low_barstool

Hoker tapicerowany i drewniany Merano

Hoker tapicerowany Merano TON, orzech amerykański. Stylowy mebel do salonu czy modnej nowoczesnej kuchni. Pięknie podkreśli także charakter baru lub miejskiego pubu. Mebel zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle funkcjonalny.

22_ton_leaf_03032016_01_161-edit-flat

Kolekcja krzeseł i hokerów Leaf

Bardzo ciekawe i oryginalne krzesło tapicerowane – model Leaf. Dębowe drewno. Wytrzymała, stabilna konstrukcja. Inspiracją dla stworzenia tego modelu były drzewa i liście, których kształty odnajdziemy w oparciu – stąd też nazwa krzesła. Również wykorzystane w produkcji materiały wpisują się w koncepcję powrotu do natury.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi modelami krzeseł tapicerowanych, foteli oraz hokerów TON Design. Szeroka oferta asortymentu tego producenta, dostępna w naszym sklepie, pozwoli na wybór mebli doskonałych do każdego modnego wnętrza.

Sprawdź również nasz artykuł na temat wyjątkowych foteli tapicerowanych, dzięki którym wprowadzisz niesamowity nastrój do swojego salonu. -LINK-

Pufa Design

Odpowiedz


*