Wiosenna aranżacja w stylu industrialnym

Nadszedł w końcu czas na odkopanie swoich balkonów i tarasów z niepotrzebnych rzeczy, które na sezon zimowy często tam składujemy. Coraz częściej mało używane balkony zaczynają pełnić funkcję wypoczynkową – nawet na małych balkonach można zmieścić krzesło i mały stolik, by móc napić się rano kawy na powietrzu. Warto wtedy zadbać, aby ta przestrzeń była miła i przyjemna dla oka.

Jak urządzić mały balkon? - inspiracja, fot. Pinterest

Jak urządzić mały balkon? – inspiracja, fot. Pinterest

Styl industrialny jest ostatnio bardzo silnym trendem w urządzaniu wszelkich pomieszczeń. Jest to bardzo surowy styl, który artyści stworzyli dzięki wykorzystaniu starych fabryk. Metal, cegła, szkło to jak najbardziej materiały, które nawiązują do takiej stylistyki. Od czego więc zacząć, by urządzić sobie modny, industrialny balkon bądź taras?

Styl industrialny w aranżacji balkonu, inspiracja fot. Pinterest

Styl industrialny w aranżacji balkonu, inspiracja fot. Pinterest

LAMPY INDUSTRIALNE

Lampy industrialne to wbrew pozorom jedne z filarów tego stylu. Długie, wiszące, z metalu bądź aluminium jak model Prime –  podkreślają surowy wystrój.

Lampa wisząca PRIME L ZUIVER - czarna, Pufa Design

Lampa wisząca PRIME L ZUIVER – czarna, Pufa Design

Jeśli nie chcemy wiercić w balkonie sąsiada, dobrym wyjściem będzie kinkiet zewnętrzny z kratką osłaniającą żarówkę jak kinkiet zewnętrzny Ovale.

Kinkiet zewnętrzny Ovale II Deko-Light - srebrny, Pufa Design

Kinkiet zewnętrzny Ovale II Deko-Light – srebrny, Pufa Design

Oświetlenie musi być wyeksponowane, dlatego ważne, by uważnie dobrać lampę do wielkości pomieszczenia czy tarasu/balkonu. Ciekawym sposobem na oświetlenie balkonu są girlandy świetlne , do których można wsadzić żarówki ozdobne. Na pewno wyglądają ciekawie i wpasowują się w industrialny styl.

Jak powiesić girlandę ogrodową? Inspiracja fot. Pinterest

Jak powiesić girlandę ogrodową? Inspiracja fot. Pinterest

Girlanda świetlna ogrodowa Kolorowe Kable - czarna, 10m, 10 oprawek, Pufa Design

Girlanda świetlna ogrodowa Kolorowe Kable – czarna, 10m, 10 oprawek, Pufa Design

AKCESORIA DO KWIATÓW

Prawdziwe kwiaty to obowiązek na każdym tarasie czy balkonie. We wnętrzach również nie może ich zabraknąć, zwłaszcza w industrialnym stylu. W tym wypadku,warto się zaopatrzyć w ciekawe akcesoria, które nadają surowego szlifu donicom i kwiatom. Propozycją może być designerska wisząca donica Urban Garden.

Wisząca donica Urban Garden Authentics - Ø 10 cm, czarna zieleń, Pufa Design

Wisząca donica Urban Garden Authentics – Ø 10 cm, czarna zieleń, Pufa Design

Dzięki temu, że są wiszące, nie zabierają dużo miejsca, a całość wygląda bardzo spójnie wraz z bluszczem, czy innymi pnącymi się kwiatami. Oprócz opcji wiszącej, ciekawym wyjściem jest również podstawka druciana z kolekcji kwietników Wire. Można ich użyć wewnątrz jak i na zewnątrz.

Podstawa druciana do kwietnika Wire 202 Menu - czarna, Pufa Design

Podstawa druciana do kwietnika Wire 202 Menu – czarna, Pufa Design

NOWOCZESNE FOTELE

Nowoczesne fotele do salonu, zależnie od tego z jakiego materiału zostały wykonane, można również wykorzystywać na tarasach i balkonach. Przykładem takiego fotela w stylu industrialnym może być fotel Egg Bohemian, wykonany z rattanu i metalu.

Fotel rattanowy Egg Bohemian HK Living - oliwkowy

Fotel rattanowy Egg Bohemian HK Living – oliwkowy

Bardzo wygodny i niezwykle designerski, wykonywany ręcznie fotel to ciekawa propozycja dla każdego, kto ceni sobie takie artystyczne rozwiązania. Jeśli nie mamy jednak zbyt dużo miejsca w przestrzeni którą chcemy urządzić, dobrym wyjściem będzie krzesło OMG Zeuiver. Zgrabne, nie zajmujące dużo miejsca, na czterech nóżkach krzesło to ciekawa alternatywa na balkon zwłaszcza, że komfort tego siedziska jest niesamowity!

Krzesło OMG czarne Zuiver, Pufa Design

Krzesło OMG czarne Zuiver, Pufa Design

 

Pufa Design

Odpowiedz


*