Pomysły na świąteczne aranżacje wnętrz

Pomysły na świąteczne aranżacje wnętrz

Nic nie sprawia większej przyjemności w grudniu niż przystrajanie swojego domu na Święta. Ubieranie świątecznego drzewka, zapach świeżo ściętych gałązek jodłowych i kojący blask świec – na samą myśl o tym ogarnia nas dobre samopoczucie. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na świąteczne aranżacje, poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych sposobów, które warto wykorzystać. Zaczynamy!

Choinka i co dalej?

Pierwszym elementem dekoracyjnym, który kojarzy się nam ze Świętami, jest oczywiście choinka. O jej przyozdobieniu nikomu nie trzeba przypominać. Świąteczne drzewko możemy udekorować tradycyjnie, czyli zawieszając na niej kolorowe łańcuchy i wielobarwne bombki lub zdecydować się na jeden, maksymalnie dwa kolory ozdób. Jeśli śledzimy najnowsze trendy i chcemy, by nasze drzewko prezentowało się nowocześnie, możemy zdecydować się na białą choinkę, na której zawiesimy niebieskie lub fioletowe ozdoby.

girlanda-świetlna-wigilia

Miejscem, które także zasługuje na świąteczną dekorację, jest kominek. Jeśli więc jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami, warto wyeksponować miejsce, które podczas Świąt będzie rozgrzewało atmosferę, a także hipnotyzowało domowników wesoło skaczącymi językami ognia i iskrami. Najprostszym sposobem na ozdobienie kominka jest zamocowanie na portalu kominkowym światełek, a tu świetnie sprawdzi się girlanda świetlna. W tym miejscu nie może też zabraknąć filcowych skarpet na podarunki, które są nieodłącznym elementem świątecznego wystroju. Tradycyjną, świąteczną dekoracją kominka może być również podłużny łańcuch wypleciony z gałązek jodłowych, jednak to jest propozycja dla osób, które mogą nieco więcej czasu poświęcić na przygotowanie ozdób.

Drzwi wejściowe i okna to kolejne miejsca, w których również mogą się znaleźć świąteczne akcenty. Wieszając na drzwiach wianuszek lub zwykły dzwoneczek, nasi goście już od progu poczują świąteczną i rodzinną atmosferę, jaka panuje w naszym domu. Podobnie jest z oknami. Możemy na szybie przykleić naklejki przedstawiające płatki śniegu, choinkę lub radosnego, śniegowego bałwana. Warto namówić nasze pociechy na przygotowanie świątecznych witraży. W oknie można zawiesić niemal wszystkie ozdoby, które wieszamy na choince, więc bardzo dobrze będą też wyglądać bombki, błyszczące łańcuchy czy girlanda świetlna.

girlanda świetlna

Pachnące Święta – magiczne Święta

Gdy na początku grudnia w pracy ktoś obiera ze skórki mandarynkę, roztaczający się wokół zapach od razu przywołuje u nas myśl: idą święta. Niektóre zapachy kojarzą nam się wyłącznie z tym magicznym czasem – owoce, goździki, cynamon, a także gałązki świerku lub jodły. Jak wprowadzić te zapachy do naszego wnętrza? Laski cynamonu lub wanilii możemy przewiązać czerwoną lub zieloną wstążką i postawić na wigilijnym stole obok stroika. Mandarynka z powtykanymi w skórkę goździkami to dekoracja, którą znają chyba wszyscy. Zapachy kojarzące się ze Świętami możemy także uzyskać, zapalając aromatyczne świece, na przykład o zapachu pieczonego jabłka z cynamonem.

girlanda-świetlna

Aranżacja stołu

Wygląd stołu, przy którym zasiądziemy do wigilijnej kolacji, jest niezwykle istotny. Nie może na nim zabraknąć stroika wykonanego z jodłowej gałązki, ale istotna jest również jego odpowiednia kolorystyka. Dekoracje najlepiej jeśli będą utrzymane w kolorze czerwonym, złotym lub zielonym. Kolor dodatków oczywiście powinien pasować do zastawy stołowej. Ciekawym pomysłem jest także nadanie serwetkom kształtu np. choinki.

Świąteczny ogród, taras, balkon

Podczas dekorowania swojego mieszkania lub domu nie możemy zapominać o takich miejscach jak balkon, taras czy ogród. Pokażmy swoim sąsiadom, że Święta to dla nas magiczny czas pełen radości. W tych miejscach również świetnie sprawdzi się girlanda świetlna, która może ozdobić choinkę w ogrodzie, poręcz schodów na tarasie lub rozświetlić nasz balkon.

girlanda-swietlna-ogrodowa

Dekoracji świątecznych nie zostawiajmy na ostatnią chwilę. Cieszmy się czasem wspólnie spędzonych z rodziną i przyjaciółmi nie tylko podczas ozdabiania wnętrza, ale także podczas świąt. Kolorowe, świąteczne dekoracje wprowadzą do wnętrza ciepłą, rodzinną atmosferę, którą bardzo szybko poczują nie tylko domownicy, ale także nasi goście.

 

Pufadesign

Odpowiedz


*