Niekwestionowana królowa balu. Wśród szerokiego i stale rosnącego portfolio designu lamp VITA Copenhagen – rodzina EOS stale wysuwa się na pierwszy plan i jest wizytówką duńskiego brandu. Kiedy zabieramy ją na targi, to właśnie ku puszystemu i pękatemu abażurowi pierzastej piękności kierują łapki zwiedzający. Najczęściej dotykany abażur na świecie. EOS wpada w oko również architektom i znawcom unikatowego oświetlenia.
Rodzina lamp EOS jest liczna. To atut. Jeśli chcemy włączyć lampę w nasze rozwiązanie wnętrzarskie mamy tu wiele możliwości. Zaczynając od kolorystyki puchatego abażuru dziś do dyspozycji jest – śnieżna biel, jasny brąz, który przypomina kolor bawarki i nowość – jasna szarość – najbardziej nurtującą i odważną propozycja. Poderwane i dynamiczne pióra w tym odcieniu sprawiają, że lampa jest nowoczesna i gustowna.
Rozmiar lampy decyduje o charakterze i stylu wykończenia pomieszczenia. Do wnętrz o wysokim metrażu i pokaźnych stropach pasują lampy ogromniaste – w przypadku EOS jest to rozmiar XL o średnicy 75 cm i prawdziwy gigant XXL mierzący 110 cm średnicy. Lampy mniejsze i średnie naturalnie wpiszą się koncepcję oświetlenia pomieszczeń o standardowym rozkładzie, ale też restauracji, kawiarni, pokoi czy pomieszczeń wspólnych w hotelu. Lampami w rozmiarze S, M, L łatwo zaaranżuje się niestandardowy układ oświetlenia wieszając 3 do 4 lamp obok siebie, lub ustawiając kilka w symetrycznym rytmie – na parapecie czy stolikach.
Lampy EOS są funkcjonalne. Delikatny abażur z piór „odkurza” się przy pomocy chłodnego strumienia suszarki do włosów. Bez względu na to, jaki kolor wybierzemy nasz EOS będzie – żyrandolem, lampą wiszącą, stołową albo podłogową. Koncepcja VITA Copenhagen polega na tym, że oddzielnie kupujemy abażur i samodzielnie decydujemy o końcowej formie, jaką będzie miała lampa. To my decydujemy i projektujemy. Funkcjonalne to także ekonomiczne, bo takie są ceny designu VITA Copenhagen. Bardzo atrakcyjne. Bez wysokich wydatków kupimy dobry skandynawski design do domu. Patent na lampę EOS? Przedstawiamy pomysły blogerów i najnowszą sesję producenta z szarym EOSem.

Lampa EOS w aranżacji sypialni. Patent na lekkość. fot.Bloglovin

Mniejszy EOS w skandynawskiej sypialni, fot. Coco Lapine Design

EOS light brown w aranżacji salonu, fot. dosfamily
![Kontrast [Curated Danish Design]](https://pufadesign.pl/blog/wp-content/uploads/2016/05/Kontrast-Curated-Danish-Design-.jpg)
Tak prezentuje się EOS w wersji stołowej, fot. Kontrast [Curated Danish Design]
![Kontrast [Curated Danish Design] 1](https://pufadesign.pl/blog/wp-content/uploads/2016/05/Kontrast-Curated-Danish-Design-1.jpg)
EOS w klubie, przytulny efekt zapalonych mięciutkich kul, fot. Kontrast [Curated Danish Design]

Współczesny white cube i EOS, jak w galerii, fot. lampgallerian.se

Jasna szarość EOS w aranżacji sypialni z grafitowymi poduchami, fot. VITA Copenhagen

Jasna szarość EOS w wersji podłogowej, podstawa do lamp Tripod, fot. VITA Copenhagen

Jasna szarość EOS w wersji podłogowej, podstawa do lamp Tripod, fot. VITA Copenhagen

Jasna szarość EOS w wersji stołowej, podstawa do lamp Tripod Table, fot. VITA Copenhagen

Jasna szarość EOS w wersji stołowej, podstawa do lamp Tripod Table, fot. VITA Copenhagen

Nad salonem unosi się pękaty EOS, fot. Signe

Klasyka, grafika i brudny turkus. W tej formie EOS jest idealnie wpasowany i transparenty, fot. STEFAN | WINKLER

Romantycznie! EOS w błękitach, fot. tilda.damernasvarld.se
Odpowiedz