heima_pufa_design

HEIMA – nordyckie opowieści o domu oświetlanym ogniem

HEIMA w Nordyckiej mitologii oznacza dom, świat. Czteroramienny, żeliwny świecznik o tej nazwie, duńskiej marki Normann Copenhagen, to udany przykład jak w nowoczesny sposób można czerpać z dziedzictwa kulturowego. Projekt zdobył w 2010 roku prestiżową IF Product Design Award.

heima_NormanCopenhagen_pufa_design

W dawnych czasach pomieszczenia oświetlano świecami. Potem, w dalekiej Skandynawii stworzono tradycję projektowania odlewanych ze stali przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Tak pojawił się kandelabr, którego rozkwit produkcji przypadł na rok 1950. Ówczesny projekt – świecznik Heima – silnie nawiązuje do nordyckich tożsamości kulturowych. Jego autorem jest Francis Cayouett.

heima-candle-normann-copenhagen_pufa-design

Geometryczne ramiona świecznika to charakterystyczna cecha produktów znanego z zamiłowania do minimalistycznych form studia Normann Copenhagen.

NormannCopenhagen_heima_pufa_design

Stabilną, rozłożystą podstawę menory na 4 świece oraz jego prostą, nieco surową formę docenią osoby, które poszukują niebanalnych i klimatycznych zarazem dekoracji na stół w restauracji czy w salonie.

oferta_tygodnia_heima_pufa_design

Świecznik Heima to produkt z duszą. W tygodniu od 31 lipca do 7 sierpnia w Pufa Design obowiązuje na niego gorąca promocja -15%.

 

Pufa Design

dreizehngrad_Industrial_15_16T_aranzacja_pufa_design
pufadesign.pl_jak-urządzić_wnętrze_porady

Odpowiedz


*