Lampy Grupa Products na długo pozostaną hitem

Dawno żadna marka oświetleniowa nie miała tak różnorodnych i jednocześnie atrakcyjnych produktów w swoim portfolio. Projekty chorwackiego biura GRUPA PRODUCTS pełnią rolę wielozadaniowych lamp i są pretekstem do genialnej zabawy światłem. Lampy cieszyły się dużym zainteresowaniem architektów i miłośników designu zwiedzającym targi Home Decor w Poznaniu – gdzie pokazaliśmy je po raz pierwszy w Polsce.  Co sprawia, że trzy kolekcje ILI-ILI, ARIGATO czy MODEL są takie szczególne?

Zdjęcie: Grupa Products

Zdjęcie: Grupa Products, Hotel Amarin

amarin_B1

Zdjęcie: Grupa Products, Hotel Amarin

Pod nazwą GRUPA PRODUCTS kryje się chorwackie trio zdolnych projektowo i biznesowo, młodych designerów – Filip Despot, Tihana Gotovuša i Ivana Pavić. W ciągu kilku ostatnich lat byli wielokrotnie nagradzani za swoje projekty. W 2006 r. w Zagrzebiu założyli studio GRUPA PRODUCTS. Tworzą z charakterystyczną dla siebie ekspresją i pasją lampy o wielu kolorach, wzorach i formach. Innowacyjne podejście do produktu przejawia się w elastycznym komponowaniu lamp w zależności od potrzeby i funkcji użytkowników, ale też fantastycznej oprawie wizualnej i informacyjnej z jaką lampy weszły na rynek.

Zdjęcie: Grupa Products

Zdjęcie: Grupa Products, Hotel Amarin

La Lava, Go Fishing, Nighty Night’s, Coney Cone, Dance All Night oraz Cat Hat’s tak nazywają się lekkie i nowoczesne lampy z kolekcji ILI_ILI. Nazwa oznacza „albo albo”. Tylko od nas zależy czy lampa będzie wielokolorowa (do wyboru mamy aż dwanaście matowych odcieni błękitu, zieleni, żółci i szarości) czy też monochromatyczna.

dezeen_ILI-ILI-lamps-by-Grupa_8b
dezeen_ILI-ILI-lamps-by-Grupa_9b
dezeen_ILI-ILI-lamps-by-Grupa_ss_7
Ręcznie robione moduły lamp niczym puzzle czy klocki można łączyć według własnego upodobania (elementy o 6 różnych kształtach) i tworzyć niepowtarzalne oświetleniowe kompozycje. Projekt ILI_ILI to swobodna ilość kombinacji dopasowania lampy do wnętrza i jedyna w swoim rodzaju propozycja oświetlenia, którą można zestawiać na wiele sposobów. Seria lamp została zauważona przez Marię z bloga PROSTE WNĘTRZE i doczekała się publikacji.
proste wnętrze

tumblr_niy3czUFCk1r5vojso3_1280
tumblr_niy3czUFCk1r5vojso4_1280
ARIGATO w języku japońskim oznacza „Dziękuję”. Siła prostego słowa przekłada się na urok lampy o równie minimalistycznym kształtach. Filozofia tych lamp odzwierciedla skromność ludzkiego gestu wdzięczności. Stolik i książka skąpana w ciepłym świetle lampy podłogowej ARIGATO jest gwarancją relaksującego wieczoru. Jasne światło bez efektu oślepienia to zasługa dwóch rozwiązań, osłoniętej żarówki dodatkowym elementem i wnętrza klosza w kolorze bieli.

arigato_page_00
Seria lamp ARIGATO jest szczególnie dobrze dopracowana pod względem funkcjonalności. Do wyboru jest lampa podłogowa pojedyncza i podwójna, lampa ścienna – kinkiet, lampa stołowa, lampa sufitowa pojedyncza i podwójna. Wybierając ARIGATO można dowolne zestawić lampy w pomieszczeniu lub połączyć z inną lampą lub systemem świetlnym. Szalenie ważne jest to, że w każdej w wymienionych opcji lampa zachowuje niezwykłą lekkość formy i oryginalny charakter nawiązujący do modernizmu.

arigato_page_A1
Długie ramiona lamp ARIGATO umożliwią wygodne i łatwe ustawienie strumienia światła w wybranym kierunku.

lampa-sufitowa-arigato

lampa-sufitowa-arigato-2

Design kocha się w prostocie. Kolekcja MODEL – to trzecia propozycja chorwackiego biura, którą chcemy Wam przedstawić. Są to lampy podłogowe o geometrycznym kształcie, lekkiej sylwetce z modnie odsłonięta żarówką. MODEL jest wariacją na temat trendu w projektowaniu lamp bez klosza z kolorowym okablowaniem.

model_page_00
model_page_B1
Przy stonowanej podstawie wyraźnie odcina się kolorowy przewód elektryczny. Kolor oplotu wybiera się indywidualnie do lampy. Jest szary, żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski, cyan i zielony.

model_page_A2
Biało-czarny zestaw wygląda podobnie, jednak, gdy się przyjrzymy uważniej, lampy różnią się architektonicznymi detalami podstawy. Delikatne stelaże lamp MODEL występują w trzech różnych kształtach subtelnych asymetrii.

Wszystkie lampy GRUPA PRODUCTS są do kupienia w e-sklepie Pufa Design – wyłącznego dystrybutora marki na Polskę oraz do obejrzenia w showroomie na ul. Bałtyckiej 31 lok. 2 w Kołobrzegu.

Lampy będą prezentowane na TARGACH RZECZY ŁADNYCH 18-19 kwietnia 2015 w Warszawie.

 

Pufa Design

Odpowiedz


*