Edison powraca

W sierpniowym przeglądzie żarówkowego trendu przejrzeliśmy rynek pod kątem projektów lamp zredukowanych do samej żarówki i jej oprawki. Okazało się, że na tym polu można stworzyć bardzo dużo różnorodnych propozycji. Nasz wpis znajdziecie TU. Dziś wracamy do tematu, ponieważ udało nam się wprowadzić do Pufa Design unikatowy, jak na polski rynek produkt – klasyczne edisonowskie żarówki.

Wszyscy miłośnicy lamp i niestandardowego oświetlenia, mogą nabyć już kilka modeli żarzeniowych żarówek w stylu retro. Żarówki produkowane są one w oparciu o tradycyjne metody Edisona z XIX wieku. Cały ich urok, to ozdobne kształty szklanych baniek oraz niestandardowo uformowane żarniki. Dzięki temu same w sobie są dekoracyjne i żeby wyeksponować ich piękno potrzebne jest jedynie stylowe zawieszenie z kablem w oplocie.

 

Światło takich żarówek jest ciepłe, klimatyczne, magiczne. Ich blask uderza w iście retro nutę. Doskonale wpasują się w klasyczne, zabytkowe wnętrze, a także w ultranowoczesne aranżacje, które potrzebują ciepłego dotknięcia. Część z nich może być również stosowana na zewnątrz.

Ponad 12 cm średnicy i kilkurdzeniowy oryginalny żarnik to zaleta żarówki Globe Edison.

Dostępna w wersji 40W i 60W żarówka Edison ma piękną linię, którą podkreśla widowiskowy, smukły żarnik. Może być stosowana także na zewnątrz. Produkowana w oparciu o oryginalny projekt Edisona z 1879 r.

Tradycyjnej wielkości żarówka Carbon ma żarnik wykonany z włókna węglowego. Zwiększa to jej trwałość oraz walory estetyczne.

Żarówka Standard do zastosowania we wnętrzach oraz na zewnątrz, z jeszcze innym kształtem żarnika.

Tube ma cylindryczny kształt.

Standard XL to większa siostra tradycyjnej żarówki. Pękaty kształt znalazł rzesze swoich wielbicieli wśród architektów szukających niestandardowych rozwiązań oświetleniowych.

Zaletą żarówki Standard Lux jest spiralny, wyeksponowany żarnik oraz lekko przydymiona bańka, co w efekcie daje niesamowicie ciepłe światło.

Tradycyjne żarówki można łączyć samodzielnie w większe grupy. Można też stosować je ze ściemniaczami oraz wszystkimi rodzajami zawieszeń o standardowym gwincie E27, co daje duże pole do popisu lubiącym bardzo indywidualne, skrojone na miarę wnętrza rozwiązania.

Wybór retro żarówek znajdziecie TU

Oploty do żarówek znajdziecie TU

 

Pufa Design

Odpowiedz


*