Historie Kuchenne

Jak dobrać lampę do kuchni? – chętnie o tym piszemy, ponieważ każdy z nas zmagał się z takim dylematem. Oczywiście kuchnie są różne, pod względem rozplanowania i wielkości, ale już na poziomie projektowania, powinniśmy wziąć pod uwagę układ oświetlenia w naszym wnętrzu.

Najczęściej oświetlenie ogólne znajduje się w centralnym punkcie kuchni i odpowiada za równomierne oświetlanie całego poniszczenia, blatu roboczego lub stołu. Rozproszone światło odbijające się od sufitu i rozświetlające resztę pomieszczenia jest najbardziej funkcjonalne. Bardzo często chcemy zbudować nastrój za pomocą światła i decydujemy się na lampę skupiającą. Przy takim rozwiązaniu warto dodatkowo zamontować transparentne systemy sufitowe, żeby doświetlić resztę pomieszczenia.

Wśród standardowych rozwiązań oświetlenia kuchni są lampy wiszące z mlecznymi kloszami – rozpraszające światło, świetlówki zamocowane na konstrukcji z linek metalowych, szyny z rzędem halogenów, różnego typu eksperymenty z kablami i żarówkami.

Poniżej wybraliśmy kilka ciekawych inspiracji i propozycji lamp kuchennych. Nie tylko tworzą przyjazny domowy klimat, ale dodatkowo są mocnym akcentem wzorniczym kreatywnie dopełniającym pięknie zaprojektowane wnętrza.

Foto: Matt Woods Design

Foto: Martin Dyrlov

Foto: Martin Dyrlov

Foto: Christophe Rouffio

Foto: What Wilson Wants…

Foto: What Wilson Wants…

Foto: Donna Griffith

Foto: Josephine Gintzburger

Foto: Josephine Gintzburger

Foto: Eugeni Pons

Foto: NORM

Pufa Design

Odpowiedz


*