Solniczka / pojemnik na sól The Salt Egg Spring Copenhagen

345,00zł

Szczegółowy opis produktu

1009

zwykle w ciągu 15-20 dni roboczych

szt.

345,00zł

  • Klasyka designu
  • Styl skandynawski
  • Minimalistyczny
  • Handmade
  • Nieszablonowy design
  • Drewno, tworzywa naturalne

Salt Egg to zaprojektowana w Danii, chroniona patentem solniczka z drewna jesionowego. Salt Egg to sztuka użytkowa najwyższej klasy i kolejny przykład wysublimowanych projektów Tonn-P, które w codzienne życie wnoszą trochę magii. Solniczka z unikalnym mechanizmem zamykającym, który jest charakterystyczną cechą tego projektu. Twoi goście będą zachwyceni, kiedy będą musieli „rozbić" jajko, aby posolić swoje danie. Jednocześnie mechanizm zamykający to doskonały sposób na ochronę soli przed wilgocią. Twoja sól zachowa swoją rześką suchość, ponieważ jest zamknięta. Możesz więc z powodzeniem zostawić solniczkę na stole, dobrze zabezpieczoną przed wilgocią i tłuszczem.

Chociaż projekt tej solniczki ma prawie pół wieku, okazał się trudny do wykonania, a solniczka nigdy nie została wdrożona do produkcji na szeroką skalę. Dopiero teraz marka Spring Copenhagen udoskonaliła go ta tyle, aby stał się dostępny dla wszystkich.

Solniczka The Salt Egg Spring Copenhagen wykonana jest ręcznie z drewna jesionowego. Ze względu na ręczną produkcję każdy produkt może różnić się np. usłojeniem drewna. 

Sven Erik Tonn-Petersen (1925-2004) był projektantem-samoukiem i wynalazcą, który stworzył szeroką gamę wzorów i produktów z drewna, plastiku i metalu pod nazwą Tonn-P. Kreacje Tonn-P charakteryzowały się charakterystyczną ekspresją i zostały zaprojektowane z myślą o harmonii, funkcjonalności i współczesności.

Producent: Spring Copenhagen

Projekt: Tonn-P

Wymiary: długość 10 cm, średnica 6.5 cm

Waga: 0,136 kg

Materiał: jesion - zabezpieczone woskiem pszczelim

Produkt zapakowany z dekoracyjne pudełko.

Napisz swoją recenzję

Solniczka / pojemnik na sól The Salt Egg Spring Copenhagen

Solniczka / pojemnik na sól The Salt Egg Spring Copenhagen

Napisz swoją recenzję